Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wakacje na Mazurach, jak spędzać tam czas ? Jakie macie propozycje ?
#1
Dobry wieczór wszystkim forumowiczom. Ja wbrew pogodzie za oknem myślę już o wakacjach. Zawsze planuje je zimą i zimą rezerwuję miejsca noclegowe na wakacje. Tym sposobem unikam problemów z zakwaterowaniem i nie ukrywam , że wynajmuję pokoje czy domki po bardziej korzystnych cenach niż w szczycie sezonu wakacyjnego. W tym roku pierwszy raz postanowiliśmy odwiedzić nasze piękne Polskie Mazury. Aż wstyd się przyznać, że jeszcze nie wypoczywaliśmy na Mazurach. Planujemy spędzić tam około trzech tygodni. Już znalazłam sobie nocleg i zakwaterowanie na dwadzieścia jeden dni. W okolicach Olsztyna. Bardzo atrakcyjne ceny noclegów, standard pokoi  dość wysoki . Piękne okolice mnie zachwyciły. Ale zastanawiam się nad tym jak możemy miło i pożytecznie spędzić te trzy tygodnie. Z natury jesteśmy bardzo aktywnymi ludźmi. Bardzo kochamy wszelkie rodzaje aktywności. Nie lubimy leżeć całymi dniami brzuchami do góry, nic nierobienie nie jest elementem naszej natury. Tak więc szukam jakieś porady , jak można ciekawie spędzić czas na Mazurach? Co możecie polecić?  Jakie aktywności na Mazurach polecacie latem?
Odpowiedz
#2
Oczywiście główną atrakcją tego regionu są jeziora. Dlatego jeżeli chcesz spróbować odpoczynku pod żaglami,może jakiś  kurs żeglarski mazury. Jeśli lubicie wypoczynek na wodzie to wybrałaś idealnie. Płynąc jachtem możesz podziwiać piękno przyrody, a wieczorami oddawać się ogniskowym klimatom w rytmie szant wraz z innymi amatorami jachtów i żaglówek. Kilka miejsc gdzie możesz wyczarterować jacht znajduje się w Giżycku, ale również w Węgorzewie, Kętrzynie czy Mikołajkach.Na Mazurach warto też zainteresować się uprawianie sportów wodnych. Przy większości przystani można wypożyczyć sprzęt do pływania: łódki, rowerki wodne czy kajaki. Na spływ warto wybrać Czarną Hańczę, Rospudę, Biebrzę czy Krutynię. Podczas spływów kajakowych możesz wybrać też dodatkowe atrakcje jak np. narty wodne czy paintball.Jeżeli masz już za sobą pierwsze próby pływania kajakiem warto udać się na spływ kajakowy. Mazury jako połączenie malowniczej przyrody i urozmaiconych szlaków spływów (część łączy jeziora i rzeki) powodują, że są one idealnym miejscem do tego rodzaju wypraw.Mazury mimo, iż kojarzą się z wypoczynkiem nad wodą są również bardzo ciekawym rozwiązaniem dla turystów raczej od wody stroniących. Jest tam wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych, o różnym stopniu trudności. Część z nich wiedzie przez ciekawe tereny edukacyjne, na których warto poznać dziką przyrodę. Jest tam wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych, o różnej trudności np. Dolina Rospudy, okolice Giżycka, Mikołajek, Olecka, okolice Jeziora Gołdopiwa.
Odpowiedz
#3
Mazury domki, agroturystyka, czarter jachtów - wybierz coś z tego. Jeżeli zdecydujesz się na to pierwsze, będziesz miał do dyspozycji lasy, jeziora, a także zwiedzanie różnych ciekawych atrakcji na własną rękę. Gdy wybierzesz agroturystykę, będziesz mógł czas spędzać aktywnie (np. jazda konno), zapoznasz się także z pracami wykonywanymi w typowym gospodarstwie wiejskim na Mazurach, powdychasz sporej ilości świeżego powietrza. Jeżeli zdecydujesz się na czarter jachtów, to również będzie to aktywny wypoczynek. Będziesz mógł wyruszyć w przygodę jachtem, a jednocześnie będziesz miał zapewniony nocleg.
"Gdzie się suki gonią tam się psy schodzą"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

wypożyczalnia samochodów chorzów

tylna belka peugeot 206