Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego wszawica najczęściej pojawia się we wrześniu?
#1
Zauważyłam, że co roku na początku roku szkolnego w przedszkolu mojego dziecka pojawia się temat wszawicy. Czy to rzeczywiście ma jakiś związek z porą roku, czy to tylko przypadek?
"Kto zawsze szczerze często guzy bierze"
Odpowiedz
#2
To nie jest przypadek, tylko powtarzalna sezonowość. We wrześniu i październiku dzieci wracają do dużych skupisk po wakacjach i mają dużo bliskich kontaktów, co sprzyja przenoszeniu wszy. Dodatkowo wiele dzieci mogło się zarazić jeszcze na koloniach lub wakacjach, ale objawy pojawiają się dopiero po kilku dniach. W efekcie w pierwszych tygodniach szkoły dochodzi do „nakładania się” nowych przypadków. Temat szerzej opisany – jak coś – tutaj: https://wszawica.pl/wszy/wszawica-jesien...achorowan/
"Gdzie się suki gonią tam się psy schodzą"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

wypożyczalnia samochodów chorzów

tylna belka peugeot 206