Liczba postów: 80
Liczba wątków: 36
Dołączył: Nov 2016
Reputacja:
0
Zauważyłam, że co roku na początku roku szkolnego w przedszkolu mojego dziecka pojawia się temat wszawicy. Czy to rzeczywiście ma jakiś związek z porą roku, czy to tylko przypadek?
"Kto zawsze szczerze często guzy bierze"
Liczba postów: 54
Liczba wątków: 23
Dołączył: Nov 2016
Reputacja:
0
To nie jest przypadek, tylko powtarzalna sezonowość. We wrześniu i październiku dzieci wracają do dużych skupisk po wakacjach i mają dużo bliskich kontaktów, co sprzyja przenoszeniu wszy. Dodatkowo wiele dzieci mogło się zarazić jeszcze na koloniach lub wakacjach, ale objawy pojawiają się dopiero po kilku dniach. W efekcie w pierwszych tygodniach szkoły dochodzi do „nakładania się” nowych przypadków. Temat szerzej opisany – jak coś – tutaj:
https://wszawica.pl/wszy/wszawica-jesien...achorowan/
"Gdzie się suki gonią tam się psy schodzą"